Belianske Tatry

Ležia kolmo na hlavný hrebeň Vysokých Tatier a činnosť ľadovcov z pôvodného zaľadnenia Tatier ich takmer nepoznačila. 

Pohorie tvorí výrazný 14 km dlhý vápencový hrebeň, ktorý sa tiahne z východu na západ. Nenájdeme tu v tak hojnom počte pre Tatry charakteristické morény, skalné prahy, terasy, či mohutné rázsochy, ale pozornosť však upúta krása vápencových a dolomitových stien so strmými trávnatými svahmi a bohatou vegetáciou. Dominanta Havran /2151,5 m/, je podobne ako ostatné vrcholy turisticky nesprístupnený. Z osady Tatranská kotlina, je vhodný prístup aj k jedinej horskej chate v Belianskych Tatrách, chate Plesnivec (1290 m) pod Bujačím vrchom. 
 

Obec Ždiar a okolie

Na krátkej prechádzke po malebnej obci Ždiar sa môžete stretnúť aj s krásami nedávno - dávnej histórie :

Cestou z obce Ždiar do Monkovej doliny máte nádherný pohľad na žblnkajúci potôčik :

Od Bachledovej doliny sa prechádzkou po hrebeni dostanete až ku Ski centru Strachan odkiaľ je krásny výhľad na Belianske Tatry :

Splavovanie Dunajca - Pieniny : Pltníctvo na rieke Dunajec má 120 ročnú tradíciu. Plte sa od najstarších čias používali pri splavovaní dreva na spracovanie a prepravu tovarov. Plavba tradičnou drevenou goralskou plťou ako turistická atrakcia v Pieninskom národnom parku prekvitá najmä od polovice 19. storočia :

Ski Monkova dolina

Lyžiarsky areál v nádhernom prostredí Belianskych Tatier. Po novom už 550 m zjazdoviek, denne upravovaných ratrakom. Večerné lyžovanie od 16.00 do 20.00 hod.. Nechýbajú ani bežecké trate, požičovňa a servis lyží. Bezplatné parkovisko priamo pri zjazdovke v blízkosti bufetu aj s domácimi špecialitami.

Ski centrum Strednica


Skicentrum Strednica v Ždiari je známa turistická destinácia. V zime sa stredisko teší vysokej návštevností najmä lyžiarov. V letných mesiacoch je Vám k dispozícii terasa reštaurácie Bistro s neopakovateľným výhľadom.

Ski centrum Strachan


Jedinečná lyžovačka v lone Spišskej Magury a Belianskych Tatier.

Svahy poskytnú všetko pre začínajúcich, ale aj pre skúsených lyžiarov. Pre bežkárov sú pripravené trate po hrebeni Spišskej Magury s dĺžkou 12 km.

Belianska jaskyňa

Prírodné dielo, ktoré v lete schladí a vždy ponúkne niečo nové na obdiv.

Belianska jaskyňa patrí medzi najnavštevovanejšie sprístupnené jaskyne na Slovensku. Je vzdialená len cca 7 km od obce Ždiar. Obdivovať budete bizarné kamenné útvary a bohatú kalcitovo sintrovú výplň.

Chodník korunami stromov - Bachledova dolina

Stante sa súčasťou lesného života a spoznajte mnoho živočíchov a rastlín, ktoré nájdete len málokde.

Na trase, ktorá má viac ako 600 metrov sa zoznámite s flórou a faunou miestnych lesov.

Počas prechádzky čakajú na Vás informačné tabule, ale hlavne úžasný výhľad a vzduch.

Nowy Targ

Ak si chcete vychutnať nákupnú horúčku, odporúčame návštevu neďalekého mesta - Nowy Targ.

Kto by nenavštívil tradičné poľské trhy a nedoniesol si už krówky či iný typický výrobok. Naši severní susedia sú pohostinní, priateľskí a ochotní zjednávať. Nowy Targ je vzdialený cca 35 km, takže na nákupy i z nich sa dostanete veľmi rýchlo.